Чи треба готувати груди до годування?

готувати груди до годування

В жодній сучасній рекомендації нема порад з якось спеціально готувати груди до годування.

Під час вагітності тіло самостійно та фізіологічно готує груди, як і все інше. Тіло вирощує залозисту тканину, протоки, готує соски до навантаження. До прикладу, зростає кількість антиабразивної речовини меланіну, яке перешкоджає пошкодженню соска під час смоктання.

Як можуть нашкодити «добрі» поради

Розтирання рушником, тим більше жорстким, грубим, різноманітні гігієнічні процедури стирають захисний ліпідний шар на шкірі грудей. Це призводить до висихання ніжної шкіри. Також видаляється цей додатковий шар меланіну. Але ще гірше те, що такі дії самі по собі ушкоджують тканини грудей і ареоли з соском, що може привести до тріщин вже до початку годування.

До того, будь-які маніпуляції з грудьми і сосками, особливо під кінець вагітності, коли матка вже стає чутливою до скорочення, призводять до зростання рівня окситоцину. Це підвищує ризик передчасних пологів при наявності схильності до них.

Тоді як готуватися, якщо не готувати груди до годування?

Тому найефективнішою підготовкою грудей до годування буде:

  • більше дізнатися про причини виникнення тріщин і інших травм соска (особливо про правильне прикладання, яке є  найкращою профілактикою тріщин),
  • інформації про правила успішного годування грудьми
  • та дотримання найпростіших гігієнічних норм.

Джерела:

«Найбільш поширеною причиною болю і травми сосків є неправильне прикладання до грудей (177).» (Документ ВООЗ «Мастит. Причини і ведення», 2000, Женева)

Woolridge MW. The aetiology of sore nipples. Midwifery, 1986